2012. gada 31. augusts

Dzīvokļu īre ir dzīves sfēra, kas saistās ne tikai ar jaunas dzīvesvietas meklējumiem, bet arī ar tikšanos ar jaunu izīrētāju jeb dzīvokļa saimnieku. Neatkarīgi no tā, vai jūs interesē dzīvokļi Rīgā vai Daugavpilī, īres dzīvokļu saimniekus var nosacīti iedalīt pēc izturēšanās tipa.

Aizdomīgie – izīrētāji, kuri jums uzdos neskaitāmi daudz jautājumu par to, kas esat, no kurienes un ar ko nodarbojaties. Dzīvokļu īre viņiem saistās ar iespējamu ļaunprātību, kas izriet vai nu no negatīvas pieredzes vai bagātas fantāzijas.

Draudzīgie – izīrētāji, kuri pret savu īpašuma izturas ar sirsnību un vēlas to izīrēt cilvēkiem, kuri varētu kļūt arī par viņu draugiem. Reizēm šādu dzīvokļu īre nozīmē arī vēlmi aktīvi komunicēt ar īrniekiem.

Gādīgie jeb saimnieciskie – rūpējas gan par dzīvokli, gan par īrnieku, kas lieti noder, ja gadās kādas saimnieciska rakstura ķibeles.

Izklaidīgie – viņi vienkārši vēlas izīrēt savu īpašumu, viņus neinteresē dzīvokļu īres nosacījumi un praktiskā puse.

Steidzīgie – biznesa cilvēki, kuri dzīvokļa īres jautājumus uztver maksimāli konstruktīvi.

Tomēr galvenais, lai turpmākā sadarbība notiktu abpusēji pozitīvā gaisotnē, ir abpusēja cieņa un godīgums. Ja mēs kā īrnieki ieejam citas personas īpašumā, tad mūsu pienākums ir šo īpašumu cienīt un lietot tā, kā mēs lietotu savu īpašumu. Tieši tāpat izīrētājam būtu jāciena īrnieku tiesības uz privātums. Kas nozīmē, ka ierašanos, lai pārbaudītu īpašuma stāvokli, ir vienmēr iepriekš jāpiesaka.Leave a Reply