Betons ir kompozītmateriāls, kuru veido vairāku elementu kopums. Tā sastāvā ir ūdens, cements, kā arī citi piemaisījumi, Pamatu būvēšana no betonatos sajaucot rodas šis izturīgais materiāls, no kura var veidot objektus dažādas lieluma un formas.

Vislabākā un efektīvākā betona izmantošana ir vasaras sezonā, jo tad tas ātrāk žūst un sacietē. Ziema nav labākais laiks, taču, ja var nodrošināt attiecīgo vietu ar siltumu, tad arī betonu var izmantot ziemā. To vislabāk turēt slēgtās telpās, kur neiekļūst mitrums, kā arī gaisa temperatūta nedrīkst būt zemāka par -10°C. Tādēļ betonēšanas darbus ir iespējams veikt arī ziemā, taču jānodrošina tam piemēroti apstākļi.

Betona maisījumiem arī ir sava nozīme. Tie veido tā īpašības izturēt gan smagumu, gan arī dabas parādības. Maisījumi nodrošina arī to, lai betona cena nebūtu tik liela. Betonu ar piemaisījumiem parasti izmanto ceļu būvdarbu laikā, lidlauku, kā arī baseinu un dzīvojamu māju celtniecības procesos.

Māju celtniecības procesā, betons tiek izmantots arī kā kompozītmateriāls celtniecības elementu izveidē. Tā piemēram koka-betona bloki ir lielformāta sienas elementi, kas paredzēti sausai sausai ieklāšanai. Koka-betona sienas bloki tiek ražoti sajaucot mineralizētas egļu skaidas, cementu un ūdeni, kā rezultātā rodas rodas koksnes betons, kuru vibrācijas preses tērauda formā izveido līdz pilnīgam bloka veidam.

Koka-betona sienas blokiem piemīt augstvērtīgas siltumizolācijas īpašības.

 


Comments are closed.