2012. gada 20. augusts

Pārkreditācija ir iespēja esošo hipotekāro kredītu refinansēt uz izdevīgākiem noteikumiem, piemēram, ar zemāku procentu likmi. Pārkreditācijas iespēja varētu būt interesanta ikvienam, kam pašlaik ir hipotekārais kredīts, bet it sevišķi tiem kredītņēmējiem, kuri kredītsaistību sākums attiecināms uz laika periodu, kad bankas un ārpusbanku kredītu sniedzēju institūcijas piemēroja augstas procentu likmes.

Kā pārbaudīt, vai pārkreditācija ir izdevīga? Svarīgi ir salīdzināt esošā kredīta un iespējamā jaunā kredīta nosacījumus. Bankas un ārpusbanku sektora kredītiestādes, kuras piedāvā hipotekāro kredītu pārkreditāciju, visbiežāk piedāvā arī konsultācijas, kuru laikā tiek aprēķināts pārkreditācijas izdevīgums.

Izvētrējot iespēju pārkreditēties ļoti svarīgi ir ņemt vērā visus elementus, kuri var ietekmēt pārkreditācijas izdevīgumu, ne tikai piedāvato procentu likmi. Jāņem vērā vai banka, kurā ir pašreizējais kredīts, neparedz soda procentus par ātrāku kredīta dzēšanu. Papildus izdevumus vēl var sastādīt: visa veida komisijas maksas par jauna kredīta noformēšanu, notāra pakalpojumi, valsts nodeva par otrās kārtas hipotēkas noformēšanu, kā arī iespējams otrreizējs nekustamā īpašuma novērtējums un apdrošinašana.

Pārkreditācija var dot vēl papildus ieguvumu, ja kredītiestāde piedāvā vēl citus kredīta atmaksas atvieglojumus, piemēram, kredītbrīvdienas vai izdevīgus noteikumus komunālo paradu dzēšanai.

 


Leave a Reply