2012. gada 21. augusts

Psihologa konsultācijas ir iespēja, ko meklējam dzīves grūtajos brīžos. Tad, kad esam konstatējuši, ka mūsu dzīve kādu laiku tikai pasliktinājusies, ka esam mainījušies, aktualizējot sevī tādu personības pusi, kas mums nepatīk, ka esam nonākuši situācijā, kas prasa, lai kaut kas kardināli tiktu mainīts. Un, kad saprotam, ka mēs nevaram izmainīt visu vienā mirklī. Nav burvju nūjiņas, kas varētu ar viena vēziena palīdzību padarīt mūs par citiem cilvēkiem. Mums jāvirzās uz priekšu lēnām, izprotot, kas un kāpēc ar mums noticis. Arī – lai pēc zināma laika vairs neatgrieztos līdzīgā situācijā.

Psihologa konsultācijas ir pozitīva izvēle vairāku iemeslu dēļ. Bet galvenokārt tāpēc, ka tās, kā katram individuāli pielāgots tikšanos cikls, būs labs gids ceļā, kas ved ārā no tās situācijas, kas rada mums diskomfortu. Protams, mēs varam mēģināt sevi sakārtot paši. Un – izvēle par labu psiholoģiskās palīdzības saņemšanai arī nenozīmē, ka mums pašiem nebūs ar sevi jāstrādā. Drīzāk otrādi. Tikai – psihologa konsultācijas dos to, ka mums būs profesionāli izvērtēts maršruts – psiholoģiskā palīdzība dos mums konkrētāku virzienu. Palīdzēs izprast mūsu problēmas pēc būtības, neļaujot mums apmaldīties šķietamībās.

Tieši psiholoģiskā palīdzība (salīdzinājumā ar drauga padomu vai līdzīgu pieredzi) ir vēlama arī tādēļ, ka reizēm mūsu ceļā pašiem pie sevis un prom no dzīves sarežģījumiem mums ļoti nepieciešamas jau gatavas metodes un shēmas. Saprast, kas notiek, ir tikai daļa no visa paveicamā. Psihologs, kā profesionālis, varēs ieteikt tieši katram visvairāk piemērotās prakses, kas var palīdzēt sakārtot mūsu dzīvi, sākot no ikdienas līdz pat ilgtermiņa plāniem. Piemēram, vienam var būt piemērota meditācija, bet citam domas organizēt palīdzēs gleznošana vai smilšu terapija. Psihologs var kļūt par jūsu konsultantu dažādu prakšu klāstā, norādot uz tajās būtiskāko, kas ievērojami ietaupīs laiku un negatīvu pieredzi, pašiem izmēģinot visu pēc kārtas.

Ir svarīgi saprast, ka psiholoģiskā palīdzība nekādā veidā nav mūsu nespēka zīmogs, tā ir atbildīga izvēle sarežģītā situācijā.


Leave a Reply