2012. gada 28. augusts

Jaunais mācību gads tuvojas vēja spārniem. Bērni vēl cenšas baudīt pēdējos bezrūpības mirkļus, kamēr vecāki drudžaini gatavo savu lolojumu jaunajam mācību gadam. Jāsagādā jauni macību materiāli, skolas soma un piederumi. Nevar aizmirst arī par jaunām drēbēm un apaviem, jo pa vasaru bērns izaudzis, bet drēbes sarāvušās.

Gan vecākiem, gan arī bērniem daudz vieglāk būtu, ja vismaz mācību grāmatas varētu sagādāt no vecākajiem masām un brāļiem vai draugiem, kas beiguši jau doto klasi. Bet diemžēl tādas iespējas nav, jo katru macību gadu, katrā klasē viss sākas no jauna. Mūsu senči gan gudri ir teikuši, ka nav vērts izdomāt riteni no jauna, bet laikam jau mūsu ministrijas zin labāk, ja jāmācās katru gadu no jaunām grāmatām, tad jāmācās.

Ar jaunā mācību gada sākumu arī skolotājiem papildus uzdevums – jādomā, kā klases sliņķus motivēt mācībām, jo vecais teiciens: “ja nemācīsies, paliksi uz otru gadu”, vairs nestrādās. Diemžēl motivēt vajadzēs ne tikai klases sliņķus, bet arī centīgos, jo kāda jēga ir censties un mācīties, ja pat vislielākie sliņķi nesaņem nekāda veida sodu. Sods gan ir skolotājam, jo viņam būs jāsagatavo individuāls apmācības plāns sliņķim, kurš par skolotāja centieniem droši vien tik pasmiesies.

Gribas tomēr vēlēt visiem gan skolēniem, gan vecākiem, gan skolotājiem veiksmīgu jauno mācību gadu, bet ministrijām un departamentiem gudrākas galvas.


Leave a Reply