2012. gada 24. augusts

Dzīvē ir situācijas un notikumi, kas mūs it kā aizved prom pašus no sevis. Ir tik daudz notikumu, emociju un domu, ka to kopsumma mūsos rada haosu. Tā rezultāts ir secinājums, ka vairs nespējam definēt, ko vēlamies, un līdz ar to nespējam virzīties uz priekšu – nespējam izkļūt no sarežģījumiem vai pat ieslīgstam tajos vēl lielākā mērā. Tad ir vērtīgi, ja ir kāds, kurš var palīdzēt sevi atrast no jauna. Psihologs – cilvēks, kurš ne tikai profesionāli novērtēs jūsu situāciju, bet arī palīdzēs no jauna sadzirdēt sevi pašu.

Psihologs no skolas laikiem daudziem pavisam nepareizi asociējas ar vispārīgu teoriju par temperamenta tipiem. Īstenībā tieši psihologs ir tas speciālists, kurš varēs problēmsituāciju izvērtēt individuālajā plaknē un palīdzēt rast tās kopskatu. Lai arī sākumā var šķist, ka jūs tikai izrunājaties – šo sarunu laikā jūs soli pa solim it kā noliekat katru lietu tai atbilstošajā vietā. Sakārtojat savu iekšējo es. Iegūstat iespēju savu pieredzi izmantot, kā pamatu jaunām perspektīvām.

Psihologs savā ziņā ir jūsu uzticības persona ar profesionalitātes garantiju. Tas ir – jūs iegūsiet ne tikai emocionālu atbalstu, bet arī objektīvu vērtējumu. Iegūsiet iespēju sevi izvērtēt, apzinoties savu personību nevis kā pozitīvu un negatīvu īpašību kopumu, bet kā unikālu būtni, kurā katram raksturlielumam ir sava loma un nozīme.

Psihologs var radīt jums iespēju ielūkoties jūsu iekšējā es spoguļattēlā un ieklausīties sevī, lai jūs atkal zinātu, kā redzat savu rītdienu.


Leave a Reply